Z kousku látky

Můj internetový projekt Z KOUSKU LÁTKY byl svého času hodně oblíbený, ale tehdy mi moc scházel  osobní kontakt s tvořivými ženskými a švadlenkami.

A byl to důvod ukončení projektu, raději jsem se rozhodla jít cestou kurzů a ta doba byla také báječná.

Jeden by si ani nepomyslel, co nám dny současné a budoucí můžou přinést a jeden si říká " Tak se z toho nemůžeme přece zbláznit", ale dalo by se to říct i mnohem výstižnějším výrazem, že?

Jak to udělat, aby jsme to všichni přečkali se zdravou myslí, znám jen jeden způsob, něco dělat rukama.

V poslední době mi od Vás přišlo hodně dotazů, jestli bych se nepokusila to svoje dítko Z KOUSKU LÁTKY  z dětského věku poslat do puberty a znovu se do něj pustit a protože mi dělá radost druhým ukázat jak by se něco dalo dělat, ať to byly děti v lidovce a nebo šikovné švadleny, asi přišel čas, pustit se znovu do práce.

Z kousku látky bývalo měsíčníkem, to se tedy změní. V dnešní době něco plánovat opravdu není možné a proto bude vycházet nepravidelně, spíš jako jednotlivé projekty.

Jedno  zůstává, součástí každého vydání  Z KOUSKU LÁTKY

bude fotopostup, případně se vrátím k videopostupu, pokud půjde o náročnější projekt,

střihová příloha

a opět vybraný materiál.

Textilní digitální tisk a šití  momentálně prožívá obrovský boom a není to jako z mých mladších let, kdy jsme všechny šily, protože se nedalo nic moc pěkného koupit, dneska to máme všechny jako zábavu.

Škoda, že se toho nedožily naše babičky, ty by na to koukaly s otevřenou pusou.

A protože mi v atelieru začíná vánoční šití, první Z KOUSKU LÁTKY přináší vánoční ozdoby s vitráží. Tisky na vitráž jsou součastí tohoto vydání.

Každý rok se snažím vytvořit ozdoby trošku jiné a ty letošní budou velké.