Modelování podruhé.

Dnes Vám přináším sloníka Huberta. Nevím jestli to znáte, dokončíte svoje dílo, posadíte si ho před sebe na stůl a máte z něj radost. A pak se to stane, trošku přihlouple se na to co jsem právě dokončila dívám, div že nešišlám a vítám ho u nás doma. Nestává se mi to vždycky, ale u Huberta se mi to stalo.

Na kreativitě v Dubči mi od ostatních stánků často říkají, že je roztomilé pozorovat švadlenky u nás na kurzu. Nedovolila bych si o někom říct, že se tváří přihlouple, ale radost ze svojí práce neskrývají.

A to jsem se dostala trošinku obklikou k tomu co vlastně chci napsat.

Mám ráda osobní kontakt na workshopech a právě proto momentálně připravuji nabídku kurzů, které už nebudou ve formě video kurzů. Ráda bych se s Vámi na kurzech potkávala a společně modelovala a šila.

V případě modelování si myslím, že pracovat pouze podle videa nestačí.

Tak jak jsem to už nakousla, pro začátek jsem připravila  3 jednodenní kurzy. Kurzy jsou časově naplánované tak, aby se z kurzu odnášel kompletně dokončený výrobek.

Protože vím, jak čas na kurzech rychle utíká, je doba kurzu cca 6-8 hodin.

Kurzy jsou sice připravené, ale momentálně mně čeká ta složitější část, kurzy naplánovat a oslovit s nabídkou různá místa která nabízejí volné prostory k pořádání kurzů.

Další možností je, že by se Vám líbilo takový kurz připravit i u Vás ve Vašem městě, neváhejte mně tedy kontaktovat.

Věřím, že první termíny se mi podaří připravit co nejdříve.

Samozřejmě jsem si vědoma, že k tomu je potřeba Vám nabídnout materiál a nástroje, aby to bylo když už tak pod jednou střechou.

Ceny kurzů ještě nemám přesně spočítané, souvisí to hlavně s cenou materiálu a dostupnosti, protože u nás se nedá téměř sehnat.

1. kurz - medvídek Metoděj

součástí kurzu je kompletní materiál

2. kurz - sloník Hubert

součástí kurzu je kompletní materiál

3. kurz - andělská dáma Emilka

součástí kurzu je kompletní materiál

      

V mojí dílně se začínají zabydlovat modelované postavičky ve spojení se šitým tělíčkem.

Ráda objevuji nové možnosti ve tvoření pro sebe, ale i pro ty z Vás které se mnou rády šijete a  tvoříte.

Nějakou dobu jsem pokukovala po porcelánu, ale to nebylo technicky reálné a pak kde se vzala, tu se vzala polymerová hmota a paper maché.

Samozřejmě znám modelované panenky, ale neměla jsem tušení jak a z čeho se dělají.

Pro někoho nic  nového, ale pro mně nová výzva.

Ráda se učím nové věci a upřímně řečeno, do nedávna jsem nebyla schopná vymodelovat  z formely něco, co by ostatní poznali.

Modelování vítej na těchto stránkách....

A jak název napovídá, vše se tady kolem modelování bude točit.

Můžete se těšit na novinky, postřehy, materiály a v neposlední řadě i kurzy.

Tak kde začneme?

Do modelování jsem skočila bez přípravy rovnýma nohama a pak jsem se divila, že některé věci nejdou tak jak bych si představovala. Je to stejné jako u každé jiné ruční práce, když se učíte plést, nemůžete chtít hned vyplétat norské vzory.

A co třeba začít u medvědů- medvídek Metoděj je nový kurz, ve kterém si paper maché osaháme, naučíme se s hmotou pracovat, jak jí následně upravit, malovat a zafixovat. Vytvoříme si hlavičku medvěda a ušijeme mu plyšové tělíčko.

A je to venku, další informace ke kurzu se brzy dozvíte.